Görünüm:
Toplam 41 ürün görüntüleniyor.

Orjinal Toner Kartuşu 


Baskı almak ve görüntüyü sayfaya aktarmak için kullanacağımız Yazıcıların benzinidir, Orjinal Toner .   Yazıcı üreten firmalar, otomobillerde olduğu gibi, süreklilik sağlayacak bir yedek parça ve en önemlisi Yazıcının BENZİN’i olan Orjinal Toner satışını çok  fazla önemsemektedirler.


Bu sebepledir ki satışı yapılan çoğu yazıcıda, benzin niyetine sadece kısa bir süre deneyebilmek için ‘ Demo Toner ’ yani normalinin nerdeyse %40 ila %50‘sinden daha az sunulan Orjinal Toner kartuşlardır.
Bu sistemin Toner satışını ne kadar önemsediğini, tam dolu bir toner vermeyerekde anlamak yeterli ve bu pazarlama sistemi üzerine kurulu olduğunu görmek çok da zor değildir.

Orjinal Tonerde dikkat edilmesi gerekenler!

Spot Toner; Nereden geldiği belli olmayan, Bazı kurumlarda çalışanların Orjinal Tonerler ile, Sahte olanları sistematik olarak değiştirmesi veya Yerlerine Muadil Tonerler ile değiştirilimesi vb.
Son kullanma tarihi geçmiş, çöp veya atık merkezlerinden topanan ve nereden geldiği belli olmayan, tekrar satışa sunulan ürünlerdir.


Sahte Toner; Bu işi yapanların sektördeki lakabı ( S ) ES’ciliktir. Bitmiş tonerlerin Toner Dolum işlemlerinden geçirilerek çoğu parçası değişir ve bütün poşet kutu ve koruma bantları taklit sarf malzeme veya satılmış kutuların tekrar satılmasıyla el altından piyasaya sürülür.

Ne yapmak Gerek?


Özet olarak her alışverişte olduğu gibi bir Global bir ölçü ele almak gereklidir, Orjinal Toner seçerken bu ölçü, Hewlett Packard, Samsung, Brother, Canon, Lexmark, Oki, Epson ve Xerox  gibi dünya markalarının ithal ettikleri güncel ve Orjinal olarak alımlarında bu fiyatların güncelliğini sağlayarak tüketiciye sunan ‘ Vatan Bilgisayar, Media Markt veya Teknosa ’ gibi kurumsal firmalardan, Fiyatlar en çok (%5 ile %15) arasında oynamalıdır,


Google.com' a aradığınız ürünü yazdığınızda önünüze çokmu uygun fiyat geldi?  Lütfen, televizyonlarda yüz Liraya 10 şişe gerçek bal satanları hatırlayın.

Orjinal Tonerde Chip; 

Tonerlerde Otomobillerde olduğu gibi benzin bittiğinde şamandıra sistemi gibi bir sistem olmadığı için yazıcımız Toner Kartuşunun içerisinde ne kadar toz kaldığını hesap edemez, Yazıcımız ne kadar toner kaldığının hesabını yapması için tüketicinin Tonerini doldurmak isterse sıkça duyacağı en önemli konu olan Chip devreye girer


Orjinal Tonerlerde Yanlış Bilinen Baskı Sayısı Mantığı


Satın aldığımız Tonerimizin Chipi (Toner Dolumu, Muadil Toner ve Orijinal Toner) çeşitlerinin hepsinde aynıdır ve fark etmez, Mantığı Kredi kartı veya Cep telefonu kontörü gibidir ve bu Toner üzerinden bulunan elektronik devre tek kullanımlık üretilir ve her defasında tonerin ulaşabileceği kapasitesi olan adet yüklenir.


Bir örnek verecek olursak HP CE285A Toner Baskı kapasitesi 1600 birim kontör yüklü olan bir modeldir ve yazıcımızdan her baskı aldığımızda bu sayı 1599, 1598 olarak geriye doğru birer sayı düşmektedir, ve en sonunda bitmeye yakın Yazıcımız 'Toner Bitti' veya 'Toner Değiştir' gibi bir alarm vermektedir.


Ancak neredeyse bütün tüketicinin bildiği yanlışların en başında, tonerlerin üzerinde bulunan Baskı Kapasitesindeki algı yanılgısıdır.


Bağımsız ölçüm kurumları bir mantık izahıyla aşağıda da resmedildiği gibi bir A4 Sayfası %100 olmak kaidesi ve her sayfada %5 baskı almak hasebiyle bu 1600 sayfalık ölçümleme izlenerek tonerin kullanıldığını kaynak olarak açıklamıştır. 

Whatsapp Destek Hattı x Yardımcı Olmak için Şimdi Buradayız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.