Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Toner Dolumu İncelikleri ;

Toner Dolumu yapmak, otomobilin tükenen parçalarını (fren, balata, debriyaj, yağ v.b. ) parçaları değiştirmek gibidir. Doldurmak istenen Toner, Orjinal Toner'de olduğu gibi bir baskı kalitesi ve adetiyle temiz bir performans versin isteniyorsa, otomobilimizle uzun bir yolculuğa çıkacakmış gibi öncesinde hazırlık yapmak zorunda olduğumuz gibi, Tonerimizle de uzun bir yola çıkacağımızı unutmamak bütün bakımlarını yapmak çok önemlidir. 

 

Toner Dolumu ülkemizde sadece toz doldurma işlemi olarak anıldığı için, uzun bir yolculuğa çıkmadan otomobilimize sadece benzin doldurarak yola çıkmak yolda kalma olasılığımızı arttırır. Ancak çok daha verimli bir iş yapmak ve yolda mahsur kalmak istemiyorsak, Otomobilimize yağ takviyesi yaparak, suyuna, lastik basıncına, fren balata ve filtrelerini kontrol etmek çok önemlidir, Aynı şekilde Toner Dolumu işlemi yaptırırken de (Görüntü ünitesi Drum, Pcr, Manyetik Üst ve Alt Bıçak vb. ) parçaları değiştirerek Tonerimizin deforme olan tüm yedek parçalarını değiştirterek yeni parçalı tonerimizle uzun yola hazır hale geliriz. Böylelikle Orjinal Tonere en yakın baskı adeti ve baskı kalitesi bu standartlar uygulandığında kusursuz bir Toner Dolumu yakalanabilir.  Doldurtmayı istediğimiz tonerimizin, hangi aşamalardan geçerek Toner Dolumu işlemi göreceğini teyit etmeli ve bu içerikte mantığını öğrendiğimiz sorularımızın bir nevi yakın cevaplarıdır. Chester Carlson tarafından ilk fotokopi makinesinin icadıyla ve  neredeyse çeyrek asır geçtikten sonra Gary Starkweather tarafından bilgisayara bağlanabilen ve komplike bir halde ( Fax, Fotokopi, Tarayıcı) v.b. Laser Yazıcılar hayatımıza girerek bugünkü teknolojik alt yapı ve çeşitlilikle birlikte piyasada onlarca marka ve birbirinden farklı binlerce model çeşitleriyle elimizin altında ulaşabileceğimiz yapıya kavuşmuştur ve ofis ve evlerimizin vazgeçilmezi olmuşturlar.  Laser Yazıcıların Toner dolum aşamalarında en büyük hata, her markanın, modelin hatta aynı ürünün bile üretim partisi farklı olması ve birbirlerinden farklı imal edilebilmesidir. Bu sebeple üreticiler yazıcı ve fotokopi makinelerinin yedek parça ve toner tozlarının taklit edilmemesi için çok önemli ‘Know How’ Araştırma Geliştirme aşamalarından geçirerek taklit edilme süresini uzatarak zaman kazanmakta ve her sattığı Laser Yazıcıya yine daha taklit edilemeyen tonerlerini olabildiğince uzun bir süre satarak pazardan olabildiğince fazla kar elde etmektedir


Toner Tozları Altın gibidir (18/24 ayar gibi ) ve kendi içlerinde dereceleri vardır. Orjinal Tonere en yakın hali diğerlerine oranla neredeyse %100 fiyat farkı yaratmaktadır.  Üreticiler kendine has ve taklit edilmemesi için üretilen toner tozlarını gizli formülleriyle kimyasal bir ritüelden geçirerek bu Toner Tozlarını eşsizleştirdiği gibi taklit edilememesi için de oldukça zaman kazanmaktadır. Yedek parçalarda, aynı şekilde taklit edilene kadar Toner Dolumu yapan ve yaptıranların önüne geçmeyi hedeflemektedir. Toner Tozlarında her markanın kendi yoğunluk derecesi, mıknatıslanma kat sayısı, mikron içeriği ve v.b. bilmediğimiz bir çok analiz değerleri göz önüne alınarak işlem yapılmaktadır. 


Yazıcılarda beyin görevi gören ve ekranda Toner Bitti, Toneri Değiştir, Uyumsuz kartuş v.b. gibi hata veren ve en önem arz eden Yedek parça Chip’dir.

 

Tonerlerde Otomobillerde olduğu gibi benzin bittiğinde şamandıra sistemi gibi bir sistem olmadığı için yazıcımız Toner Kartuşunun içerisinde ne kadar toz kaldığını hesap edemez, Yazıcımız ne kadar toner kaldığının hesabını yapması için tüketicinin Toner Dolumu esnasında sıkça duyduğu en önemli konu olan Chip devreye girer

Satın aldığımız Tonerimizin Chipi (Toner Dolumu, Muadil Toner ve Orijinal Toner) çeşitlerinin hepsinde aynıdır, Mantığı Kredi kartı veya Cep telefonu kontörü gibidir ve tek kullanımlık üretilir ve her defasında o tonerin ulaşabileceği kapasitesi olan adet yüklenir. Örnek verecek olursak HP CE285A Toner Baskı kapasitesi 1600 birim kontör yüklü olan bir modeldir ve yazıcımızdan her baskı aldığımızda bu sayı 1599, 1598 olarak geriye doğru birer sayı düşmektedir, ve en sonunda bitmeye yakın Yazıcımız 'Toner Bitti' veya 'Toner Değiştir' gibi bir alarm vermektedir.


Ancak neredeyse bütün tüketicinin bildiği yanlışların en başında, tonerlerin üzerinde bulunan Baskı Kapasitesindeki algı yanılgısıdır. 

Bağımsız ölçüm kurumları bir mantık izahıyla aşağıda da resmedildiği gibi bir A4 Sayfası %100 olmak kaidesi ve her sayfada %5 baskı almak hasebiyle bu 1600 sayfalık ölçümleme izlenerek tonerin kullanıldığını, kaynak olarak açıklamıştır.  

Whatsapp Destek Hattı x Yardımcı Olmak için Şimdi Buradayız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.