Muadil Kartuş 

 

Firmamız Text Toner birçok muadil ürün gurubunun dışında, Baskı ve Kalite açısından performansı Premium Kalitede olan ve Orijinal Kartuş seviyesinde Gold Muadil kalitede kartuş ürünlerinin İthalatı ve ‘Ücretsiz’ Kapıya Teslim sevkiyatını yapmaktadır.

Satışa sunduğumuz ürünlerimiz ‘ Sorgusuz ’ ücret iade garantisi altındadır. Gold Premium Kalite Muadil Kartuş ürünlerimiz, ve aynı kalitede hizmet kalitemizle, İstanbul içinde 90 Dakika ve En geç 180 Dakikada Motor Kurye ve sevkiyat araçlarımızla ‘Ücretsiz’ olarak kapıya teslim edilir.

 

Muadil Kartuş Nedir

Yazıcı üreten firmaların fabrikalarında ürettikleri Orjinal Kartuş ürünlerinin dışında ayni veya en yakın sonuçlar alınarak üretilen ürünlere Muadil Kartuş denebilir.

Tekelleşme oluşan ve yazıcı ücretine eşdeğer olan Orjinal Kartuş fiyatları yerine 4/1 fiyatına satılmakta ve neredeyse aynı baskı kalitesi sağlamaktadır.

Muadil Kartuşların baskı kalitesi ve baskı adetleri, Orjinal Kartuş ile neredeyse aynıdır ve Üreticilerin muadil ürün kullanılmasının önüne geçmek için Muadil Kartuş takıldığında Yazıcının bozulacağıyla alakalı Görsel ve Telkin yoluyla oluşturulan reklam kampanyaları maalesef, subliminal olarak beynimizin arka bölümüne Bozulur, bozulur, bozulur diye yer ederek yerleştirilmektedir.

 

 

Neden Muadil Kartuş;

 

Mantıklıca düşünecek olursak, Ortalama ‘Mono’ yani sadece baskı alan bir yazıcıya Toner almak istediğimizde bir veya iki Orijinal Kartuş satın aldığımızda, yeni bir yazıcı ücretine denk  gelmekte olup, bu gerçek maalesef gözümüzden kaçmaktır.

 

Özellikle ofislerde yazıcı bozulacağı korkusu taşıyan Satın alma, I.T. veya diğer yönetim birimleri 
-Yazıcılar bozulur da kabak benim başıma patlar hissiyatından ötürü hep Muadil Kartuş ürünlerine bir mesafeyle yaklaşır veya geçmiş dönemde, maalesef işini doğruca yapmamış bir Toner Dolumcu ya rastlamıştır.

Muadil Kartuş hammadde ve yedek parçaları, Altın gibi bir kalite silsilesi mevcuttur ve bu durum  maalesef bir çok tüketicinin fiyatına aldanıp tüketimi ve kaliteyi ölçemediği için fiyat ve performans değerlendirmesini bu yönde yapamamaktadır.

 Muadil Kartuş parça ve mürekkepleri 18 Ayar altın değeri ile başlayıp, 24 Ayara kadar yükseldiğini unutmayalım, Peki siz bir kuyumcuda değerinin çok altında 18 ayar altın vermesi görüntü itibariyle sizi ikna edebilir ancak, Farklı bir kuyumcuda olayın gerçeği anlaşılır. Muadil Tonerlerde Kalite Tüketici tarafından binlerce sayfa test yapılmadan anlaşılması çok zordur.

 

 

Görünüş itibariyle aynı olan Muadil Kartuşlardaki farklardan bazıları Kartuş kalitesi, Mürekkebi v.b. gibi kalite arz etmeyen ve bir çoğu geri dönüştürülmüş hammaddeden üretilmiş ve kısa bir zaman içerisinde deformasyona uğrayarak baskı adet ve sayfasını tamamlayamayacaktır, bu tip durumlar ofis ve ev ortamında Profesyonel olarak test alınmadığı için kontrol edilemediği için maalesef, ucuz olana yönelme olmaktadır. Text Toner kendi ithalatı ve teknik takibi sonrasında bağımsız test merkezlerinde her ithalat öncesi içerik ve baskı kontrolü yapılan Gold Premium Muadil  Kartuşları Sevk edilmeye hazır hale getirir.

 

 

Muadil Kartuşda Chip ;

Kartuşlarda Otomobillerde olduğu gibi benzin bittiğinde şamandıra sistemi gibi bir sistem olmadığı için yazıcımız Kartuşunun içerisinde ne kadar mürekkep kaldığını hesap edemez, Yazıcımız ne kadar mürekkep kaldığının hesabını yapması için tüketicinin sıkça duyduğu en önemli konu olan Chip devreye girer


Muadil Kartuşlarda Yanlış Bilinen Baskı Sayısı Mantığı


Satın aldığımız Kartuşumuzun Chipi (Toner Dolumu, Muadil Toner, Orijinal Toner ve Muadil Kartuş) çeşitlerinin hepsinde aynıdır, Mantığı Kredi kartı veya Cep telefonu kontörü gibidir ve tek kullanımlık üretilir ve her defasında o toner veya kartuşun ulaşabileceği kapasitesi olan adet yüklenir. Örnek verecek olursakHP 920XL Yüksek Kapasiteli Siyah Mürekkep Kartuşu CD975AE Baskı kapasitesi 1200 birim kontör yüklü olan bir modeldir ve yazıcımızdan her baskı aldığımızda bu sayı 1199, 1198 olarak geriye doğru birer sayı düşmektedir, ve en sonunda bitmeye yakın Yazıcımız 'Kartuş Bitti' veya 'Kartuş Değiştir' gibi bir alarm vermektedir.


Ancak neredeyse bütün tüketicinin bildiği yanlışların en başında, kartuşların üzerinde bulunan Baskı Kapasitesindeki algı yanılgısıdır.


Bağımsız ölçüm kurumları bir mantık izahıyla aşağıda da resmedildiği gibi bir A4 Sayfası %100 olmak kaidesi ve her sayfada %5 baskı almak hasebiyle bu 1600 sayfalık ölçümleme izlenerek kartuşun kullanıldığını kaynak olarak açıklamıştır. 

Görünüm:
Toplam 729 ürün görüntüleniyor.
Whatsapp Destek Hattı x Yardımcı Olmak için Şimdi Buradayız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.