Orjinal Kartuş 


Baskı almak ve görüntüyü sayfaya aktarmak için kullanacağımız Yazıcıların benzinidir, Orjinal Kartuş. Yazıcı üreten firmalar, otomobillerde olduğu gibi, süreklilik sağlayacak bir yedek parça ve en önemlisi Yazıcının BENZİN’i olan Orjinal Kartuş satışını çok  fazla önemsemektedirler.


Bu sebepledir ki satışı yapılan çoğu yazıcıda, benzin niyetine sadece kısa bir süre deneyebilmek için ‘ Demo Toner ’ yani normalinin nerdeyse %40 ila %50‘sinden daha az sunulan Orjinal Kartuşlardır.


Bu sistemin Kartuş satışını ne kadar önemsediğini, tam dolu bir toner vermeyerek iştahlı bir pazarlama sisteminin üzerine kurulu olduğunu görmek çok da zor değildir.

 

Orjinal Kartuşta dikkat edilmesi gerekenler!

Spot Kartuş; Nereden geldiği belli olmayan, Bazı kurumlarda çalışanların Orjinal Kartuş ile, Sahte olanları sistematik olarak değiştirmesi veya Yerlerine Muadil Kartuş ile değiştirilimesi vb. Son kullanma tarihi geçmiş, çöp veya atık merkezlerinden topanan ve nereden geldiği belli olmayan, tekrar satışa sunulan ürünlerdir.


Sahte Kartuş; Bu işi yapanların sektördeki lakabı ( S ) ES’ciliktir. Bitmiş Kartuşları Dolum işlemlerinden geçirilerek çoğu parçası değişir ve bütün poşet kutu ve koruma bantları taklit edilerek sarf malzeme veya satılmış kutuların içerisine ustaca paketlendiken sonra el altından piyasaya sürülür.


Ne yapmak Gerek?

Özet olarak her alışverişte olduğu gibi bir Global bir ölçü ele almak gereklidir, Orjinal Kartuş seçerken bu ölçü, Hewlett Packard, Samsung, Brother, Canon, Lexmark, Oki, Epson ve Xerox  gibi dünya markalarının ithal ettikleri güncel ve Orjinal olarak alımlarında bu fiyatların güncelliğini sağlayarak tüketiciye sunan ‘ Vatan Bilgisayar, Media Markt veya Teknosa ’ gibi kurumsal firmalardan, Fiyatlar en çok (%5 ile %15) arasında oynamalıdır,


Google.com' a aradığınız ürünü yazdığınızda önünüze çok iyi ve uygun fiyatlarmı geldi?  Lütfen, televizyonlarda 100 Liraya 10 şişe Gerçek Bal sattıklarını iddia edenleri hatırlayalım.

Orjinal Kartuş Chip; 

Kartuşlarda Otomobillerde olduğu gibi benzin bittiğinde şamandıra sistemi gibi bir sistem olmadığı için yazıcımız Kartuşunun içerisinde ne kadar mürekkep kaldığını hesap edemez, Yazıcımız ne kadar mürekkep kaldığının hesabını yapması için tüketicinin sıkça duyduğu en önemli konu olan Chip devreye girer


Orjinal Katuşlarda Yanlış Bilinen Baskı Sayısı Mantığı


Satın aldığımız Kartuşumuzun  Chipi (Toner Dolumu, Muadil Toner veya Orijinal Kartuş ) çeşitlerinin hepsinde aynıdır ve fark etmez, Mantığı Kredi kartı veya Cep telefonu kontörü gibidir ve bu Kartuş üzerinden bulunan elektronik devre tek kullanımlık üretilir ve her defasında kartuşun ulaşabileceği kapasitesi olan adet yüklenir.


Örnek verecek olursak HP 920XL Yüksek Kapasiteli Siyah Mürekkep Kartuşu CD975AE Baskı kapasitesi 1200 birim kontör yüklü olan bir modeldir ve yazıcımızdan her baskı aldığımızda bu sayı 1199, 1198 olarak geriye doğru birer sayı düşmektedir, ve en sonunda bitmeye yakın Yazıcımız 'Kartuş Bitti' veya 'Kartuş Değiştir' gibi bir alarm vermektedir.


Ancak neredeyse bütün tüketicinin bildiği yanlışların en başında, kartuşların üzerinde bulunan Baskı Kapasitesindeki algı yanılgısıdır.


Bağımsız ölçüm kurumları bir mantık izahıyla aşağıda da resmedildiği gibi bir A4 Sayfası %100 olmak kaidesi ve her sayfada %5 baskı almak hasebiyle bu 1600 sayfalık ölçümleme izlenerek kartuşun kullanıldığını kaynak olarak açıklamıştır. 

Görünüm:
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
Whatsapp Destek Hattı x Yardımcı Olmak için Şimdi Buradayız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.