Görünüm:
Toplam 1357 ürün görüntüleniyor.

Muadil Toner 

 

Firmamız Text Toner birçok muadil ürün gurubunun dışında, Baskı ve Kalite açısından performansı Premium Kalitede olan ve Orijinal Toner seviyesinde Gold Muadil Toner ürünlerinin İthalatı ve ‘Ücretsiz’ Kapıya Teslim sevkiyatını yapmaktadır.

Satışa sunduğumuz ürünlerimiz ‘ Sorgusuz ’ ücret iade garantisi altındadır. Gold Premium Kalite Muadil Toner ürünlerimiz, ve aynı kalitede hizmet kalitemizle, İstanbul içinde 90 Dakika ve En geç 180 Dakikada Motor Kurye ve sevkiyat araçlarımızla ‘Ücretsiz’ olarak kapıya teslim edilir.

 

Muadil Toner Nedir

Yazıcı üreten firmaların fabrikalarında ürettikleri Orjinal Toner ürünlerinin dışında ayni veya en yakın sonuçlar alınarak üretilen ürünlere Muadil Toner denebilir.

Tekelleşme oluşan ve yazıcı ücretine eşdeğer olan Orjinal Toner fiyatları yerine 5/1 fiyatına satılmakta ve ayni baskı kalitesi sağlamaktadır.

Muadil Tonerlerin baskı kalitesi ve baskı adetleri, Orjinal Toner ile neredeyse aynıdır ve Üreticilerin muadil ürün kullanılmasının önüne geçmek için Muadil Toner takıldığında Yazıcının bozulacağıyla alakalı Görsel ve Telkin yoluyla oluşturulan reklam kampanyaları maalesef, subliminal olarak dikta beynimizin arka bölümüne Bozulur, bozulur, bozulur diye yer ederek yerleştirilmektedir.

 

Neden Muadil Toner

 

Mantıklıca düşünecek olursak, Ortalama ‘Mono’ yani sadece baskı alan bir yazıcıya Toner almak istediğimizde bir veya iki Orijinal Toner Kartuşu satın aldığımızda, yeni bir yazıcı ücretine denk  gelmekte olup, bu gerçek maalesef gözümüzden kaçmaktır.

 

Özellikle ofislerde yazıcı bozulacağı korkusu taşıyan Satın alma, I.T. veya diğer yönetim birimleri 
-Yazıcılar bozulur da kabak benim başıma patlar hissiyatından ötürü hep Muadil Toner ürünlerine bir mesafeyle yaklaşır veya geçmiş dönemde, maalesef işini doğruca yapmamış bir Toner Dolumcu ya rastlamıştır.


Muadil Toner hammadde ve yedek parçaları, Altın gibi bir kalite silsilesi mevcuttur ve bu durum Ancak maalesef bir çok tüketicinin fiyatına aldanıp tüketimi ve kaliteyi ölçemediği için fiyat ve performans değerlendirmesini bu yönde yapamamaktadır.


 Toner Tozunun 18 Ayar altın değeri ile başlayıp, 24 Ayara kadar yükseldiğini unutmayalım, Peki siz bir kuyumcuda değerinin çok altında 18 ayar altın vermesi görüntü itibariyle sizi ikna edebilir ancak, Farklı bir kuyumcuda olayın gerçeği anlaşılır. Muadil Tonerlerde Kalite Tüketici tarafından binlerce sayfa test yapılmadan anlaşılması çok zordur.

 

 

Görünüş itibariyle aynı olan Muadil Toner Kartuşlarındaki farklardan bazıları Toner tozu kalitesi, Manyetik, Pcr, Drum v.b. gibi kalite arz etmeyen ve bir çoğu geri dönüştürülmüş hammaddeden üretilmiş ve kısa bir zaman içerisinde deformasyona uğrayarak baskı adet ve sayfasını tamamlayamayacaktır, bu tip durumlar ofis ve ev ortamında Profesyonel olarak test alınmadığı için kontrol edilemediği için maalesef ucuz olana yönelme olmaktadır. Text Toner kendi ithalatı ve teknik takibi sonrasında bağımsız test merkezlerinde her ithalat öncesi içerik ve baskı kontrolü yapılan Gold Premium Muadil Toner Kartuşlarını Sevk edilmeye hazır hale getirir.

 

 

Muadil Tonerde Chip; 

Tonerlerde Otomobillerde olduğu gibi benzin bittiğinde şamandıra sistemi gibi bir sistem olmadığı için yazıcımız Toner Kartuşunun içerisinde ne kadar toz kaldığını hesap edemez, Yazıcımız ne kadar toner kaldığının hesabını yapması için tüketicinin Tonerini doldurmak isterse sıkça duyacağı en önemli konu olan Chip devreye girer


Orjinal Tonerlerde Yanlış Bilinen Baskı Sayısı Mantığı


Satın aldığımız Tonerimizin Chipi (Toner Dolumu, Muadil Toner ve Orijinal Toner) çeşitlerinin hepsinde aynıdır ve fark etmez, Mantığı Kredi kartı veya Cep telefonu kontörü gibidir ve bu Toner üzerinden bulunan elektronik devre tek kullanımlık üretilir ve her defasında tonerin ulaşabileceği kapasitesi olan adet yüklenir.


Bir örnek verecek olursak HP CE285A Toner Baskı kapasitesi 1600 birim kontör yüklü olan bir modeldir ve yazıcımızdan her baskı aldığımızda bu sayı 1599, 1598 olarak geriye doğru birer sayı düşmektedir, ve en sonunda bitmeye yakın Yazıcımız 'Toner Bitti' veya 'Toner Değiştir' gibi bir alarm vermektedir.


Ancak neredeyse bütün tüketicinin bildiği yanlışların en başında, tonerlerin üzerinde bulunan Baskı Kapasitesindeki algı yanılgısıdır.


Bağımsız ölçüm kurumları bir mantık izahıyla aşağıda da resmedildiği gibi bir A4 Sayfası %100 olmak kaidesi ve her sayfada %5 baskı almak hasebiyle bu 1600 sayfalık ölçümleme izlenerek tonerin kullanıldığını kaynak olarak açıklamıştır. 

Whatsapp Destek Hattı x Yardımcı Olmak için Şimdi Buradayız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.